Pomysł na utrzymanie wnętrza kuchni w białych i jasnych odcieniach to uniwersalny wybór, który nigdy nie wychodzi z mody. Sprzęty kuchenne oraz ściany w delikatnym tonie doskonale komponują się z jasnymi meblami. Tego typu aranżacja jest szczególnie rekomendowana dla niewielkich przestrzeni, choć nie ma żadnego przeciwwskazań, aby wprowadzić takie rozwiązanie w większych pomieszczeniach. Możliwości są ogromne – od tradycyjnej białej kuchni z dodatkiem naturalnego drewna, po kombinację białych mebli z marmurem. Ta ostatnia opcja staje się jeszcze bardziej unikalna dzięki dodatkowym elementom, takim jak złoto czy wyrazista mozaika. Kluczowe jest jednak odpowiednie zestawienie białych mebli kuchennych z płytkami, które idealnie wpiszą się w charakter jasnej kuchni i umożliwią stworzenie spójnego wnętrza. Oto kilka wskazówek, jak osiągnąć ten efekt.

Proste białe meble kuchenne otwierają drzwi do szerokiej gamy możliwości aranżacyjnych, jeśli chodzi o dobranie odpowiednich dodatków. Meble, z racji swojego rozmiaru, pełnią kluczową rolę w odbiorze pomieszczenia. Wybór odpowiedniego koloru, faktury, a nawet układu płytek sąsiadujących z meblami może całkowicie zmienić wygląd białej kuchni.

Jasne pomieszczenia nie muszą być monotonne – kojarzą się raczej z harmonią i delikatnością. Aby uzyskać taki efekt, warto dobierać płytki w podobnym tonie kolorystycznym. Beże, delikatne szarości czy brązy będą idealnym uzupełnieniem białych szafek. Jeśli natomiast zdecydujemy się na kontrast, możemy do białych mebli dodać ciemne dekoracje, płytki pełne wzorów lub o wypukłej strukturze. Taka aranżacja nada wnętrzu unikalnego charakteru.

Kuchnia utrzymana w jasnej tonacji, najczęściej białej, może być zestawiona z ciemnym blatem, blatem imitującym drewno czy utrzymanym w jednolitej kolorystyce. Niezależnie od wybranej opcji, kluczowe jest dobranie odpowiadających płytek kuchennych do wykończenia podłogi i ścian, zwłaszcza w okolicach blatu.

Do błyszczących, lakierowanych mebli doskonale pasują eleganckie płytki, które mogą zawierać drobinki o metalicznym połysku. Doskonałą opcją będzie także marmur w każdej formie. Jeśli natomiast nasze meble mają matowe fronty, warto zestawić je z płytkami bogatymi w wzory, na przykład w stylu patchwork. Dla miłośników prostoty idealnym wyborem będą imitacje kamienia lub jednolite płytki w delikatnym kolorze.