Nieważne, jak bardzo kochasz swoją pracę, swojego pracodawcę i swoje życie, czasami po prostu czujesz się zmęczony. W ostatnich latach praca przyspieszyła, tempo jej wykonywania wzrosło, ponieważ oczekiwania i wymagania pracodawców poszły do góry w związku z większą konkurencją. 

Od pracowników oczekuje się, żeby działali na najwyższych obrotach. Na dłuższą metę jest to bardzo męczące. Jeśli walczysz o zachowanie  równowagi między życiem zawodowym a prywatnym, jednocześnie chcesz być zawsze zadowolonym i skutecznym pracownikiem koniecznie przeczytaj nasze wskazówki.

Praca to nie tylko obowiązek. Zrób codziennie coś, co kochasz

Nic nie pokonuje zmęczenia i nie zwiększa satysfakcji z pracy, tak jak robienie czegoś, co kochasz robić każdego dnia. Odkryj małe rzeczy o swojej pracy, które sprawiają, że jesteś szczęśliwy. Upewnij się, że te czynności lub zadania są w Twoim programie każdego dnia. Trudno znaleźć coś, co lubisz robić w pracy?

Upewnij się, że walczysz ze zmęczeniem za pomocą zewnętrznej aktywności, aby zrównoważyć ten brak. Ale z pewnością jest coś, co możesz zidentyfikować, co lubisz robić w swojej pracy.

Spędzaj czas z pozytywnymi współpracownikami

Jeśli w pracy jest napięta atmosfera między współpracownikami działa to niekorzystnie na samopoczucie i wydajność. Ciągły stres sprawia, że nic ci się nie chce. Staraj się polubić kolegów z pracy, znajdź pozytywne emocje, może macie wspólne zainteresowania? Jeśli nie jest tak, jak chciałbyś, żeby było, zorganizuj imprezę integracyjną, pójdzie na piwo czy obiad. Dobra, życzliwa atmosfera w pracy jest sukcesem do dobrych efektów. 

Zjedz lekki lunch

W pracy ciągle brakuje czasu, aby coś przekąsić. Postaraj się zorganizować tak pracę, aby w połowie dziennego czasu pracy, zjeść małą przekąskę. Głód powoduje, że nie skupiamy się na pracy, tylko myślimy o końcu dnia i o tym, aby się najeść. Będąc już przy temacie jedzenia, fajnie jest mieć w pracy coś czekoladowego. W razie napięć, stresu zjedz kawałek czekolady, który dzięki właściwościom kakao poprawia nastrój. Nadmiar jedzenia też może spowodować znużenie i ospałość. Warto więc pamiętać, aby przekąska była niewielka. 

Praca – pamiętaj o wodzie

Jeśli jesteś w ciągłym ruchu, czy stresie organizm szybko się poci i tracisz wodę. Zawsze miej w pobliżu butelkę niegazowanej wody mineralnej i staraj się pić raz na godzinę lub jeśli czujesz taką potrzebę. Odwodnienie również może powodować złe samopoczucie i frustracje, które przełożą się na gorsze wyniki w pracy. To z kolei spowoduje, że nie będziesz zadowolony z pracy. 

Zapisuj sukcesy

Nic tak nas nie motywuje i nie daje satysfakcji, jak odniesione sukcesy. Załóż specjalny zeszyt, czy notes, w którym zapiszesz małe i większe sukcesy. W chwilach kryzysu, zwątpienia przeczytaj, co już osiągnąłeś, co potrafisz. Zobacz jakim fantastycznym jesteś człowiekiem. Dzięki temu nabierzesz większej wiary w siebie i pewności, a także podbudujesz swoją wartość. 

Rozwijaj dobre relacje z szefem

Fajnie jest mieć szefa przyjaciela, dobrego kumpla. Pokaż się tez od innej dobrej strony. Niech szef pozna cię, jakim jesteś człowiekiem. Może masz pasję, której poświęcasz się po pracy. Opowiedz o tym, może okaże się, że szef ma również takie hobby. Może zrobiłeś dobry uczynek, godny podziwu. Jeśli szef będzie znał cię od dobrej strony, przymknie oko na małe przewinienia. Bo będzie cię lubił. Nawiąż nić sympatii z własnym szefem. Zjedzcie kolację, wyskoczcie na piwo czy ryby. Zorganizuj kolacje, na którą zaprosisz szefa. Może to być Twoje przyjęcie urodzinowe, czy imieniny. 

Stosując nasze wskazówki, odnajdziesz zadowolenia z pracy. Będziesz lubił do niej chodzić, bo będziesz miał tam świetnych kumpli i fajnego szefa. Osoby, które się lubią, lepiej ze sobą współpracują, pomagają sobie, praca staje się bardziej efektywna.