Zbliża się Twoja okrągła rocznica urodzin? Rok temu się zaręczyłeś i chciałbyś w końcu stanąć na ślubnym kobiercu? A może chciałbyś wyprawić swojemu dziecku imprezę z okazji przyjęcia sakramentu chrztu? W tym krótkim artykule postaramy się odpowiedzieć na pytanie, które miejsce na spotkanie z rodziną sprawdzi się najlepiej dla danej okazji. W domu? Czy może w restauracji.

Domowe wesele, czy sala na 100 osób.

Zorganizowanie imprezy rodzinnej wiąże się z wieloma problemami, a przede wszystkim z wydatkami i stanowi nie małą bolączkę dla niejednego z nas. W dobie szalejącej inflacji, oraz kryzysu energetycznego, kiedy przeciętna Polska rodzina liczy każdą złotówkę, a odkładanie pieniędzy na „czarną godzinę” staje się coraz trudniejsze, nie lada wyzwaniem okazuje się zorganizowanie wielkiego wesela, o czym marzy przecież każda panna młoda. Coraz częściej więc, przyszli małżonkowie decydują się na skromną ceremonię z udziałem tylko najbliższej rodziny, zamiast hucznego wesela na 100 osób i więcej, a samo przyjęcie zmuszeni są organizować w zaciszu domowym, przy ulubionych hitach puszczanych z głośników. Znaną, lecz nie cieszącą się zbyt dobrą reputacją jest praktyka brania kredytu na zorganizowanie wesela, kalkulując iż prezenty od gości pokryją koszty kredytowe. Co jednak jeśli pieniądze nie są naszym problemem, a jedyne co nas ogranicza to wyobraźnia?

Restauracje i knajpy na ratunek!

O ile przyjęcie urodzinowe, przy założeniu że posiadamy odpowiednią ilość miejsca dla gości, śmiało możemy zorganizować w mieszkaniu, w domu czy nawet na ogrodzie, tak z decydując się na wesela, bądź komunie, będzie nieco ciężej. Dlatego z pomocą przychodzą nam restauracje. Samych lokali na rynku jest naprawdę sporo, a każdy z nich specjalizuje się w innej dziedzinie i oferuje nam inny asortyment. Czym więc powinniśmy się kierować przy wyborze lokalu? Przede wszystkim ceną, ilością osób, które planujemy zaprosić, oraz lokalizacją. Jeżeli organizujemy chrzciny to śmiało wystarczy nam mała salka restauracyjna, gdyż z założenia na takiej imprezie uczestniczy tylko najbliższa rodzina (więcej na https://www.eliksir.pl/chrzciny/). Organizując zaś komunie, pula gości nieco się powiększa o kolejną porcję cioć i wujków. Tutaj z pomocą przychodzą znowu lokale mające w swojej ofercie sale nieco większe. Jeżeli dana restauracja jest dużym lokalem, najprawdopodobniej będzie miała kilka pomieszczeń do wyboru co znacznie ułatwi nam wybór, gdyż możemy dopasować miejsce do swoich preferencji oraz upodobań (więcej na stronie https://www.eliksir.pl/komunie/). Wesela zorganizujemy już na największych salach restauracyjnych, bądź w całych domach weselnych, których na rynku również jest całkiem sporo (więcej na https://www.eliksir.pl/wesela/).

Wybór należy do ciebie… I twojego portfela

Podsumowując. Jeśli szykowana przez nas impreza ma w zamyśle zaproszenie większej ilości gości, lepiej zdecydować się na restauracje. Jeśli zaś gości mamy mało, bądź nie dysponujemy większą ilością pieniędzy, lepiej jeśli zostaniemy w domu.