Wystrój wnętrza małego salonu to sferyczne zadanie. Wymaga starannie przemyślanego planu i dobrania odpowiednich elementów, tak aby pomieszczenie było nie tylko funkcjonalne, ale też przytulne. Wydajne wykorzystanie przestrzeni jest kluczowe, zwłaszcza w strefie przeznaczonej do relaksu. Wybór idealnego mebla do siedzenia dla wszystkich domowników, który zapewni komfort i pozwoli efektywnie wykorzystać dostępną przestrzeń, bywa nie lada wyzwaniem. W takim kontekście, narożnik może okazać się doskonałym rozwiązaniem. Ale jak podejść do wyboru narożnika do małego salonu? Przeczytaj poniżej!

Narożnik w małym salonie – dobre rozwiązanie?

Może się wydawać, że w małych salonach najlepszym rozwiązaniem będzie prosta sofa – zajmuje mało miejsca i jest zdecydowanie bardziej kompaktowa. Swoją prostotą wydaje się być idealna do mniejszych pomieszczeń. Jednakże, ten typ mebla ogranicza możliwość przenocowania gości i nie oferuje dużo miejsca do siedzenia. Właśnie tutaj z pomocą przychodzi narożnik w kształcie litery L. Ale dlaczego jest to dobry wybór dla małego salonu? Narożnik idealnie dopasowuje się do kątów pomieszczenia, które trudno jest wypełnić innymi meblami. Dodatkowo, dzięki wbudowanemu szezlongowi, można komfortowo położyć się przed telewizorem – co nie jest możliwe przy użyciu sofy.

Narożnik nie tylko zapewnia dodatkowe miejsce do siedzenia – co jest szczególnie istotne podczas spotkań z gośćmi – ale również jego kształt naturalnie separuje przestrzeń na stolik kawowy. Przy narożniku zarówno prostokątny, jak i okrągły stolik będzie wyglądał dobrze.

Do zalet narożników można także zaliczyć funkcję spania – wielu z nich posiada taką możliwość. Jest to nieocenione rozwiązanie, jeśli czasami przyjmujesz gości na noc. A to jeszcze nie koniec – wiele modeli narożników jest wyposażone w praktyczny pojemnik na pościel, co jest niezwykle użyteczne zwłaszcza w przypadku niewielkich mieszkań typu kawalerka.