Przygotowanie domu na szybką sprzedaż, tzw. home staging, polega na stworzeniu prezentacji w celu szybkiej sprzedaży domu i uzyskania wyższej wartości rynkowej. Eliminacja brudu i bałaganu jest tutaj kluczowa, ponieważ chodzi o to, aby pokazać nasz dom, a nie nasze meble, dzieła sztuki, czy przedmioty kolekcjonerskie.

Poniżej znajduje się kilka wskazówek na temat home stagingu, które pomogą nam ogarnąć dom w taki sposób, aby wyglądał jak najlepiej.

Pozbądź się brudu i bałaganu

Blaty kuchenne i łazienkowe oraz drzwi lodówki należy uprzątnąć i wyczyścić. Dywany powinny być profesjonalnie wyczyszczone, a wszelkie nietypowe zapachy usunięte — kuweta kota może wymagać tymczasowego przeniesienia do garażu lub na werandę.

I stała się jasność!

Powinieneś ustawić meble z dala od okien, aby potencjalni nabywcy domu mogli widzieć okna i wyjrzeć na podwórko. I staraj się nie blokować żadnego naturalnego światła. Ciężkie zasłony powinny być usunięte lub rozsunięte. Nie bój się też pochwalić swoją drewnianą podłogą lub płytkami ceramicznymi.

Mniej znaczy więcej

Zbyt dużo mebli może sprawić, że pomieszczenie będzie wyglądać na małe. Dlatego wyeliminuj dodatkowe krzesła lub stoły, które są rzadko używane. Dobrą zasadą jest to, że na jednym blacie nie powinny znajdować się więcej niż trzy przedmioty. A wszystko, co jest mniejsze niż piłka nożna, powinno wylądować w składziku.

Witamy!

Zadbaj o to, aby okna były czyste i lśniące, krzewy przycięte, a kwietniki odchwaszczone. Plusem będą też kwiaty sezonowe przy drzwiach wejściowych. Pomaluj drzwi wejściowe i wymień stare okucia. Albo zakup nowe drzwi wejściowe, jeśli to konieczne. I zainwestuj w wysokiej jakości wycieraczkę, aby zapewnić przyjemne powitanie.

Wyczyść szafy

Czysta szafa jest ważniejsza, niż mogłoby się wydawać, gdy masz dom na sprzedaż. Usuń z szafy ubrania, na które jeszcze nie nadszedł sezon, a także pudełka do przechowywania, aby szafa wydawała się przestronna. Upewnij się również, że sprzęt i światła w szafie są w dobrym stanie.