Na świecie znajdują się miliony gatunków zwierząt. I nie wszystkie są tak przyjazne, jak nasze sympatyczne psy i koty. Wiele z nich jest naprawdę niebezpiecznych i może doprowadzić do szybkiej śmierci. Oto 5 najbardziej niebezpiecznych zwierząt na naszej planecie.

Czarna Mamba

Ojczyzną tego stworzenia jest Afryka i zajmuje ono drugie miejsce wśród najdłuższych węży świata. Dorosły wąż mamby ma zwykle około 2,5 metra długości, ale może dorastać nawet do 5 metrów. Ze względu na czarną paszczę i ciemnozielone ciało ma bardzo odrażający i przerażający wygląd. Może osiągać prędkość do 20 km/h, a jedna dawka jadu może spowodować śmierć 150 osób. Po ukąszeniu tego węża należy natychmiast zastosować antidotum. Czarna mamba ma w sobie truciznę, która powoduje najszybszą śmierć.

Ptasznik australijski

Te pająki lubią żyć około 20 cm pod ziemią i tkać sieć w kształcie lejka wychodzącego ze środka gniazda. Ten pająk, zamieszkujący regiony Australii i Sydney, błyskawicznie atakuje osobę lub stworzenie, które uważa za wroga. Ptasznik australijski ma zdolność skakania na wysokość 2 metrów i może dorastać do 3 cm. Jest powszechnie widywany od stycznia do marca. Zabija swoją trucizną w ciągu 30 minut.

Ośmiornica niebieska

Ośmiornica niebieska jest jednym z najbardziej niebezpiecznych zwierząt na ziemi i spotkanie z nią może mieć śmiertelne konsekwencje. Ta ośmiornica jest wielkości piłki golfowej. Jednak zawarta w jej ciele trucizna zupełnie wystarczy, aby zabić 30 osób. To stworzenie, żyjące w Japonii i Australii, zabija człowieka w zaledwie 2 minuty.

Żaba z zatrutą strzałką

Żaba z zatrutą strzałką zamieszkuje Amerykę Południową, głównie Kolumbię. Liczy około 200 gatunków. Dotknięcie jej ciała może natychmiast sparaliżować człowieka. A w przypadku połknięcia żaby, osoba umiera w mniej niż minutę. Całe ciało żaby z zatrutą strzałką pokryte jest trucizną. Zwierzę to dochodzi do długości 2,5 cm i błyskawicznie rozprzestrzenia po swoim ciele truciznę, gdy ktoś jej dotknie. Trucizna w jej skórze może z łatwością zabić 200 osób.

Osa morska

To stworzenie jest najniebezpieczniejszym zwierzęciem na ziemi. Zamieszkuje oceany i morza otaczające Azję i Australię. Od lat 50. z powodu osy morskiej zginęło około 6000 osób. Trucizny znajdujące się w jej organizmie uszkadzają ludzką skórę, układ nerwowy i serce. W ciele osy morskiej znajduje się 60 trujących igieł. Jednym z najciekawszych aspektów tego stworzenia jest 24-oki wygląd. Osa morska przemieszcza się z prędkością 150 cm na sekundę i produkuje około 350 razy więcej trucizny niż zwykła meduza.