Wszyscy chcemy mieć styl, klasę i pieniądze. Nie zawsze nam się to udaje, ale ubrania są tym elementem naszego życia, który potrafi stworzyć znakomitą iluzję statusu. Branża modowa sprytnie wykorzystuje naszą miłość do ładnych rzeczy, co i rusz zachęcając nas do kolejnych zakupów. Czy wiedzieliście, że nowe kolekcje w modzie fast fashion pojawiają się co kilka tygodni? Czy za tymi trendami da się jeszcze nadążyć?

Modny wygląd kosztem życia?

Moda fast fashion to sektor szybkiej i taniej produkcji. Ubrania są tanie, często słabej jakości, a do tego jest ich tak dużo, że zaśmiecają Ziemię. Czy wiedzieliście, że niechcianych ubrań jest tak dużo, że nie potrzebują jej już nawet w domach pomocy? Nikt nie chce ubrań, których już nie nosisz, bo niedługo zaczną one rosnąć na drzewach. Nie wierzysz? Spróbuj coś sprzedać w popularnej aplikacji Vinted.

Mimo tego wszystkiego producenci nie przestają. Warto przy tym uświadomić sobie, że branża modowa i produkcja ubrań odpowiada za najwięcej zniszczeń na Ziemi. Rakotwórcze farby, mnóstwo odpadów i toksyn, do tego wyzysk ludzi w krajach rozwijających się — nie dość, że nosimy ubrania, które nam szkodzą, to jeszcze zgadzamy się na niszczenie planety w imię zarobków kilku osób. Tak, kilku. Właścicielem większości znanych nam butików typu Mohito, Zara etc. jest jeden człowiek, który ma na swoim koncie 77 miliardów dolarów. Ech, czy tak ciężko jest z tych pieniędzy uszczknąć odrobinę dla pracowników, którzy zarabiają tyle, że starsza im na jeden posiłek dziennie?

Ponadczasowa moda to prawdziwa klasa, styl i bogactwo

Zauważyliście, jak wiele produktów fast fashion wygląda groteskowo? Czy sukienki z siatki rybackiej to naprawdę element garderoby idealny na miasto? Warto się zastanowić, czy inwestowanie pieniędzy w pozornie tanie i chwilowo modne ubrania jest faktycznie opłacalne i korzystne. Przecież te ubrania zaraz wylądują w koszu, a pieniędzy nikt nam nie zwróci. Ziarnko do ziarnka, kilkanaście złotych do kilkunastu złotych i nagle okaże się, że dawno uzbieralibyśmy na porządny kaszmirowy sweterek od zrównoważonej marki. Być może warto kupować rzadziej, a porządniej? Takie działanie pomoże nam wykreować własny styl, a ubrania dobrej jakości prezentują się luksusowo, a o to przecież nam chodzi.

Obawiacie się, że kupowane rzadziej ubrania dobrej jakości szybko Wam się znudzą? To nic, ponieważ taki element garderoby istotnie można sprzedać, ponieważ będzie wyróżniał się w tłumie poliestrowych szmatek. Mocno zachęcamy do spróbowania takiego stylu życia — szybko zauważycie korzyści!