Migrena, bolesne dolegliwości głowy, które mogą skutecznie utrudniać codzienne życie, to tajemniczy zespół objawów, którego źródło jest wciąż nie do końca poznane. Charakterystyczne dla tego stanu jest nadwrażliwość na światło, dźwięki i zapachy. Mogą również towarzyszyć temu nudności oraz wymioty. Migrena nie powinna być ignorowana. Jej regularne pojawianie się powinno skłonić nas do wizyty u specjalisty, gdyż istnieje szereg poważnych chorób o podobnym obrazie klinicznym.

Zaprezentujemy tutaj wybrane, domowe metody na radzenie sobie z uporczywymi bólami migrenowymi. Zachęcamy do wypróbowania i życzymy sukcesów w walce z bólem!

Ziołowa infuzja na migrenę
Tworzymy kompozycję z 50 gramów następujących składników: szyszka chmielu, liść melisy, kwiat lawendy, owoc kopru włoskiego, kłącze tataraku, ziele bukawicy, kora kaliny koralowej, ziele przetacznika, ziele dziurawca, korzeń kozłka oraz kwiat pierwiosnka. Wybraną łyżkę stołową tej mieszanki zalewamy szklanką wrzącej wody i zaparzamy pod pokrywką przez trzy godziny. Po tym czasie delikatnie podgrzewamy i pijemy na kwadrans przed posiłkiem. Procedurę powtarzamy trzy razy dziennie, za każdym razem przygotowując świeży napar.

Kąpiel stóp z dodatkiem rozmarynu
Może okazać się pomocna w łagodzeniu migreny. Przygotowujemy ją, najpierw napełniając miskę gorącą wodą, do której dodajemy cztery krople olejku rozmarynowego. Stopy moczymy około 10 minut, po czym zanurzamy je na kilka sekund w zimnej wodzie. Proces ten powtarzamy kilka razy.

Masaż bursztynem na migrenę
Do wykonania masażu potrzebny nam będzie alkoholowy ekstrakt z bursztynu. Nalewkę tworzymy z 50 g drobnego, naturalnego bursztynu, który zalewamy 1/4 litra spirytusu. Mieszaninę przechowujemy przez dwa tygodnie w zamkniętym naczyniu, w ciemnym miejscu. Dla tych, którzy nie chcą czekać polecamy zakup gotowej nalewki w sklepie zielarskim.