Jak dbać o skórę jesienią?

Wraz z nadejściem chłodniejszych, jesiennych dni zmieniamy sposób ubierania się, i tak samo powinniśmy inaczej zadbać o potrzebny naszej skóry. Zatem jak dbać o skórę jesienią? Aby pomóc ci w wyborze odpowiedniej pielęgnacji w tym czasie, dzielimy się kilkoma cennymi wskazówkami. Stosując te metody, twoja skóra będzie zdrowa i dobrze odżywiona podczas nadchodzącego okresu kapryśnej pogody. 

Letnie promienie słońca zamieniły się w szarość jesieni. Zmiana pory roku z upalnej na zimną naprawdę wpływa na Twoją skórę. Aby cieszyć się nadal pięknym, naturalnym blaskiem musisz odpowiednio o nią dbać. Poniżej obowiązkowa lista  pielęgnacji, nie tylko dla dam.

Oczyść skórę

Przed wszelkimi zabiegami, najpierw musisz odpowiednio przygotować skórę. Przemyj twarz, szyję płynem micelarnym, który usunie brud, kurz, martwy naskórek  i ewentualne pozostałości makijażu. Woda micelarna nie podrażnia skóry i nie zaburza jej pH. To prosty sposób na odświeżenie skóry!

Nawilżanie

W tym okresie skóra potrzebuje większego nawilżania. Suche powietrze, częste zmiany temperatur bardzo ją wysuszają. Skóra jest wysuszona i podrażniona.  Stosuj krem nawilżający oraz wszelkiego rodzaju maseczki nawilżające. Na noc warto nałożyć krem półtłusty lub tłusty, jeśli masz bardzo suchą skórę. Po kąpieli nawilżaj ciało balsamem nawilżającym.

 Chroń ręce, pielęgnuj usta

Usta smagane zmienną pogodą również szybko ulegają wysuszeniu. Przed każdym wyjściem pociągnij usta pomadka ochronną. Możesz także usta posmarować maścią lub kremem z witaminą A.  Dłonie również przed każdym wyjściem smaruj kremem nawijającym. Warto go zawsze mieć przy sobie, aby w razie potrzeby przywrócić gładkość dłoni. Nawilżające kremy do rąk regenerują naskórek i tworzą ochronną warstwę, która łagodzi działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych.  

Jak dbać o skórę jesienią? Wykorzystaj magiczne działanie nocy

Nasza skóra najlepiej regeneruje się podczas snu. Po oczyszczeniu skóry z makijażu nie zapomnij na nałożyć kremu nawilżającego na noc. Ma on więcej składników odżywczych niż kremy na dzień, które skóra w nocy najlepiej przyjmie i wykorzysta. Ciało również potraktuj balsamem nawilżającym (na rynku są również dostępne balsamy do ciała na noc). 

Jak dbać o skórę jesienią? Jak widzisz, nie jest to trudne. To, co warto zapamiętać to – NAWILŻAJ, NAWILŻAJ, NAWILŻAJ. Twoja skóra Ci za to podziękuję i będzie Twoim atutem.