Od lat widać, że branża turystyczna stara się o zapewnienie turystom możliwości zwiedzania praktycznie wszystkich zakątków Ziemi. Wiele wskazuje na to, że powierzchnia naszej planety przestaje być już wystarczająca. Wśród najnowszych ogłoszeń można z pewnością wyróżnia się to, które opublikowała firma Orbital Assembly Corporation (OAC). W specjalnym komunikacie potwierdziła ona, że trwa obecnie realizacja projektu zakładającego zbudowanie hotelu przeznaczonego aż dla 400 gości. W informacji tej nie byłoby niczego szczególnego, gdyby nie jeden mały szczegół. Hotel ma znajdować się w kosmosie.

Nowy projekt OAC

W ciągu ostatnich lat już kilkukrotnie zdarzyło się nam usłyszeć o marzeniach wybudowania hotelu poza Ziemią. Dotąd jednak deklaracje tego rodzaju mogliśmy traktować jako mrzonki szaleńców i fanów Science Fiction. Wszystko dlatego, że deklaracje te przedstawiały niekoniecznie poważani projektanci. Tym razem jednak ogłoszenie prac nad projektem ogłosiło OAC. Według otrzymanych informacji pozaziemskie przedsięwzięcie było obiektem prac ostatnich 24 miesięcy. W ramach prezentacji przedstawiono inwestorom, a to wszystko w formie wirtualnego spotkania.

Pokój z widokiem na morze? Nie! Teraz na cały glob

Dotychczasowe marzenia większości turystów opierały się na tym, aby z hotelowych okien móc dostrzec piękny błękit morza lub oceany. Najnowszy plan OAC zakłada jednak, że już wkrótce wybrani goście będą mogli z hotelowych okien podziwiać cały ziemski glob. Wspomniany hotel ma być elementem składowym stacji kosmicznej, którą obecnie nazywa się określeniem mianem Voyager. Zgodnie z założeniami ma to by olbrzymi pierścień o średnicy 200 metrów oraz gigantycznej wadze aż dwóch i pół tysiąca ton. Wewnątrz niego znajdować się mają aż 24 moduły mieszkalne. Dzięki temu na „powierzchni” hotelu znajdować by się mogło od 316 do 440 gości.

Prototyp kosmicznego hotelu

Główny projektant, czyli firma Orbital Assembly Corporation, w pierwszej kolejności planuje stworzyć kosmiczny prototyp. Ten będzie miał średnicę 61 metrów, a wszystkie jego elementy będą składane przez robota sterowanego wprost z powierzchni Ziemi. OAC zakłada, że jeśli wersja testowa się powiedzie, z powodzeniem będą mogli przystąpić oni do budowania właściwej stacji kosmicznej. Zgodnie z zapowiedziami, najnowsze prace mają rozpocząć się już 2025 roku.