Pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Posiadanie psa może być wspaniałą rzeczą. Nie tylko zapewniają trwałą przyjaźń i towarzystwo i bezwarunkową miłość, ale także obniżają ciśnienie krwi i redukują stres. Zwiększają umiejętności społeczne i pewność siebie dzieci i dorosłych! Chodzenie z psem na spacer ma także właściwości zdrowotne. 

Wybór odpowiedniego psa jest niezwykle trudne. Każdy domownik ma inne upodobania, które należy brać pod uwagę. Jeśli prowadzimy „osiadły” tryb życia nie możemy wziąć psa potrzebującego dużej aktywności. I odwrotnie. Jeśli lubimy sport, wycieczki nie weźmiemy psa, który woli leżeć na kanapie. Wybierając psa kierujemy się też tym, że jeśli posiadamy dzieci, boimy się wziąć psa rasy uważanej za agresywną. Wybór rasy zależy też od naszych warunków mieszkaniowych. Jak widać to wcale nie jest łatwy wybór, szczególnie że jest, w czym wybierać. W artykule przedstawiamy rasy przyjazne dla ludzi i dobre dla rodzin z małymi dziećmi. 

Cavalier King Charles Spaniel

Cavalier to prawdziwie słodka, łagodna rasa, która jest wspaniałym dodatkiem do rodzinnego domu, szczególnie gdy są tam małe dzieci. Uwielbia się bawić i biegać, ale też jest zadowolony jeśli jest przytulany i głaskany na kolanach.

Pies większy – Labrador Retriever

Prawdopodobnie jedna z najpopularniejszych i najbardziej wszechstronnych ras. Labrador jest łagodnym, towarzyskim, zabawnym i cierpliwym psem. Bardzo inteligentny, ale równie komiczny. Labrador stanowi świetny dodatek do rodziny z dużym poczuciem humoru i lubiącą różne przygody podczas pieszych wycieczek. 

Pudel

Pudle są w różnych rozmiarach, przez co każdy wybierze coś dla siebie. Bardzo lubią się bawić i lubią dzieci. Ich sierść jest łatwa w utrzymaniu, jednak trzeba ją regularnie przycinać.  

Beagle

Beagle to rasa, która uwielbia zabawę. To niezwykle radosny pies. Ma dużo energii, co oznacza, że potrzebuje dużo wyjść na spacery. Lubią gonić za zdobyczą, więc jak już coś upatrzą trudno ich zatrzymać. Jednak są bardzo inteligentne, radosne i towarzyskie.

Shih Tzu

Ta rasa jest doskonałym wyborem dla rodzin w każdym wieku i na wszystkich poziomach aktywności. Nie wymaga zbyt wielu ćwiczeń. Swobodny Shih Tzu jest kochającym komfort, ufnym towarzyszem, który uwielbia być blisko ciebie przez cały czas.

Pies Bokser

Cudownie towarzyska rasa.  Bokser uwielbia przebywać z ludźmi i naprawdę lubi bawić się i wygłupiać się z dziećmi. Są bardzo energiczne, żywiołowe i czasami komicznie nadpobudliwe. Gdy są młode, potrzebują dużo ćwiczeń i treningu.

Pies mieszaniec – Kundelek

O zaletach kundelka nie wiele trzeba pisać. Są to niezwykle radosne psy, uwielbiające zabawę. Bardzo wierne i uwielbiające swoich właścicieli. Lubią dzieci i zabawę z nimi. 

Wszystko jedno, jakiego wybierzesz psa, na pewno przyniesie wam dużo radości. Dzieci nauczą się odpowiedzialności a wy macie gwarancję wielu spędzonych miło chwil. Pies to przyjaciel na całe jego życie.