Niezależnie od tego, czy mamy małą, czy dużą kuchnię, zawsze istnieją sposoby na zoptymalizowanie przestrzeni, aby uzyskać „więcej” kuchni. Wystarczy tylko stworzyć odpowiedni plan, a następnie wcielić go w życie.

Oprócz sypialni i łazienki często korzystamy też z kuchni. I to prawdopodobnie częściej, niż nam się wydaje. Wykorzystujemy to pomieszczenie do przygotowania szybkich przekąsek i obfitych posiłków dla nas i całej rodziny. Przyjrzyjmy się więc, jak najlepiej wykorzystać kuchenną przestrzeń.

Nie istnieje coś takiego jak małe kuchnie. Są tylko kuchnie źle urządzone. Po przeczytaniu tych wskazówek zdacie sobie sprawę, że rozmiar faktycznie nie ma znaczenia.

Oto przydatne wskazówki, jak uzyskać więcej z naszej kuchni:

Kolory

Wybór odpowiednich kolorów ścian, podłóg i elementów wyposażenia nada kuchni lepszy efekt wizualny i ją rozjaśni. Postawmy na kolory, które odbijają światło, takie jak biały lub żółty albo kolory neutralne. Co więcej, pomogą również utrzymać kuchnię w nieskazitelnym stanie. Tutaj możesz dowiedzieć się, jakie kolory wybrać na ścianę w kuchni.

Funkcjonalność

Kuchnia powinna wyglądać pięknie, ale musi być też funkcjonalna. Jeśli nie mamy dużo miejsca, ale chcemy w pełni wykorzystać każdy centymetr, dodajmy składane meble.

Świetną opcją są na przykład składane stoły IKEA. Inną są akcesoria stojące luzem, takie jak deska do krojenia żywności, którą można łatwo schować, gdy jej nie potrzebujemy.

Wykorzystanie przestrzeni

Dzięki niestandardowym projektom możemy łączyć otwarte półki, aby zoptymalizować przestrzeń, którą już mamy. Możemy również zastąpić wymyślne ozdoby kuchenne bardziej praktycznymi przedmiotami, takimi jak szklane słoiki do przechowywania fasoli, ryżu, makaronu itp.

Otwarta koncepcja

Ile razy marzyliśmy o kuchni otwartej? Oprócz tego, że od lat jest to popularne rozwiązanie, styl ten zapewnia także miejsce na dodanie stołów, półek i haczyków na przybory kuchenne. Ponadto, jeśli w naszym domu brakuje odpowiedniego oświetlenia, otwarta kuchnia jest kluczem do zapewnienia obfitości naturalnego światła.

Bar śniadaniowy

Zainstalujmy barek śniadaniowy, używając wysokich blatów lub wyspy. A w dolnej części dodajmy półki i szuflady, aby przechowywać garnki, patelnie i sztućce. A jeżeli chcesz zapoznać się z najlepszymi produktami w kuchni, kliknij tutaj.

Szafki kuchenne

Jest bardziej niż prawdopodobne, że kiedy sprzątniemy kuchnię, znajdziemy jakieś małe urządzenia, miski i inne drobiazgi, których nie używamy. Takie przedmioty najlepiej przechowywać w szafkach.

Jak widać, przy odrobinie planowania można uzyskać więcej z naszej kuchni. Dlatego sprawdźmy, jakich rodzajów urządzeń potrzebujemy, stawiajmy na jasne kolory i utrzymujmy kuchnię w nieskazitelnym porządku. Jeśli zastosujecie się do naszych wskazówek, będziecie na dobrej drodze do swojej wymarzonej kuchni.