Od czasu do czasu robimy generalne porządki w domu. Sprzątanie obejmuje  mycie okien i pranie firanek i zasłon. Białe firany łatwo ściągają brud i kurz, więc warto poznać domowe skuteczne metody na pranie firanek, aby zawsze wyglądały jak nowe. Wybielanie firanek nie jest trudne, a metod jest kilka. Poznaj domowe metody na wybielanie firanek i wybierz najlepszą dla Twoich firan. 

Wybielanie firanek – skuteczne sposoby

Istnieje kilka wypróbowanych i przetestowanych rozwiązań dotyczących wybielania firanek domowymi sposobami. Koniecznie je poznaj! 

Kąpiel w soku z cytryny lub occie

Do miski z ciepła wodą dodaj pół szklanki soku z cytryny lub octu. Przepierz w sposób, jakim pierzesz pranie ręczne. Mocz firanki kilka godzin lub zostaw na noc. Następnie ustaw pralkę na najdelikatniejszy program (lub jeśli Twoja pralka posiada to na program prania firanek) i je wypierz. Następnie ciesz się pięknymi, czystymi i firankami. 

Tabletki do czyszczenia protez zębowych

Do pralki z brudnymi firankami wrzuć 2 tabletki do czyszczenia protez zębowych. Podczas prania doskonale poradzą sobie z brudem i kurzem, a Ty będziesz się zadowolona z wyników prania. Firanki będą białe jak po użyciu wybielacza, ale jest to zdecydowanie bezpieczniejsze. 

Wybielanie firanek rozcieńczonym wybielaczem

Rozcieńczony wybielacza nadaje się do prania ręcznego lub w pralce na bardzo delikatnym ustawieniu. Przed użyciem należy przeczytać informacje od producenta na opakowaniu, aby dowiedzieć się, jak rozcieńczyć dany wybielacz. Każdy jest inny i ma różną moc. Jeśli takiej informacji nie ma, zmieszaj 100 ml wybielacza z 5 litrami wody.

Produkty specjalistyczne

Na rynku są teraz dosłownie setki fantastycznych produktów, które są stworzone dokładnie do tych celów. To po prostu kwestia upewnienia się, że zainwestujesz w produkt przyzwoitej jakości. Zawsze postępuj zgodnie z załączonymi instrukcjami. Cokolwiek wybierzesz, bez wątpienia okaże się to o wiele łatwiejsze i tańsze niż inwestowanie w nowe firanki.