Nasz świat jest pełen fascynujących ciekawostek, o których wiele osób nie zdaje sobie sprawy. Nic więc dziwnego, że spośród prawie 200 krajów na świecie, wszystkie z nich mają coś bardzo interesującego do zaoferowania. W tym artykule ujawnimy tylko kilka z tych unikalnych, zabawnych faktów i podzielimy się z Wami nietuzinkową wiedzą na temat naszej planety.

Kanada ma najwięcej jezior na świecie

Wyobrażanie sobie Kanady bez jej Wielkich Jezior jest prawie niemożliwe. Jednakże jednym z zabawnych faktów Kanady jest to, że w tym kraju znajduje się więcej jezior niż we wszystkich innych krajach na świecie razem wziętych! A z tego względu, że jeziora kanadyjskie są tak ogromne, bardzo często uważane są za morza zamknięte.

Boliwia to najbardziej płaski kraj na świecie

Jeśli nie pasują nam wzgórza, wyżyny i góry, Boliwia jest dla nas idealnym rozwiązaniem. Jednym z zabawnych faktów na temat Boliwii jest to, że ten kraj ma tytuł najbardziej płaskiego kraju na świecie. Posiada również inne rekordy, takie jak najdłuższe solnisko. Solniska Uyuni są również największym rezerwatem litu na tej planecie.

Rosja największym krajem świata

Ten zabawny fakt jest prawdopodobnie powszechny. Jednakże niewiele osób wie, że z Rosją graniczy najwięcej państw na świecie. Jest ich aż 16! Do owych krajów należą: Norwegia, Finlandia, Estonia, Łotwa, Litwa, Polska, Japonia, Białoruś, Ukraina, Gruzja, Azerbejdżan, Kazachstan, Chiny, Stany Zjednoczone, Mongolia i Korea Północna.

Najstarszy kraj świata znajduje się w Europie

Być może fakt, że na Starym Kontynencie znajdują się jedne z najstarszych krajów na ziemi, wcale nie jest takim zaskoczeniem. Tylko że jednym z zabawnych faktów jest to, że tytuł najstarszego kraju na świecie należy do San Marino. Jest to mały kraj o powierzchni zaledwie 62 kilometrów kwadratowych. Pierwotnie został utworzony w 301 r. n.e.

Najdłuższa granica lądowa Francji jest w Brazylii

I nie, nie chodzi o to, że nie uważaliśmy na lekcji z geografii. Być może jest w tym fakcie mały haczyk, ale jest to niezaprzeczalny fakt. Brazylia i Francja dzielą 673-kilometrową granicę dzięki Gujanie Francuskiej – jest to coś, o czym prawdopodobnie większość osób nie ma zielonego pojęcia.

Oszukiwanie na egzaminie w Bangladeszu grozi więzieniem

Świat jest pełen dziwnych praw i zasad, które mogą nas mocno zaskoczyć, zwłaszcza jeśli nigdy wcześniej o nich nie słyszeliśmy. Jedno z takich praw skrywa w sobie kodeks Bangladeszu. W tym kraju nie warto oszukiwać na egzaminie. Jeżeli zostaniemy przyłapani na takim oszustwie, wylądujemy za kratkami. Pewnie teraz niejedna osoba zastanowi się dwa razy, zanim będzie chciała ściągać na teście.