Internet zapewnia mnóstwo wirtualnych możliwości zarabiania pieniędzy. Być może brzmi to zbyt pięknie, aby mogło być prawdziwe. Jednak naprawdę można zarobić trochę grosza, a z czasem nawet przekształcić daną czynność w zawód i stały zarobek. Dzięki szybkiemu rozwojowi Internetu dzisiaj istnieje wiele opcji, które mogą pomóc w zarabianiu online poprzez wykonywanie prostszych i trudniejszych zadań – takich jak te poniżej. Ponadto, niejedna praca online może przynosić lepsze korzyści niż praca stacjonarna.

Przedstawiciel obsługi klienta

Wiele firm poszukuje przedstawicieli, którzy mogą pomóc klientom w określonych dniach i okresach. Metody obsługi klienta obejmują obsługę e-maili, telefonów i czatów na żywo. Wystarczy dobre połączenie z Internetem i możliwość pracy w różnych godzinach.

Freelancer

Chcesz tworzyć muzykę albo projektować logo w Photoshopie? Zaoferuj swoje usługi innym! Możesz oferować własne stawki i pakiety, a zapłatę otrzymasz od razu po zrealizowaniu zamówienia.

Korepetytor

Korepetycje to jedna z najlepszych prac, jakie możesz robić online. Jeśli interesuje Cię nauczanie języka angielskiego globalnej publiczności, możesz zostać nauczycielem przez Skype za pośrednictwem VIPKid.

YouTuber

Włączając monetyzację na filmach w YouTube, możesz zarabiać dzięki AdSense. Zostanie twórcą treści w YouTube to nie tylko sposób na zarabianie pieniędzy, ale także świetny sposób na ulepszenie swojego profilu online.

Ankieter

Może to zabrzmieć głupio, ale ankiety się opłacają. Ankiety działają jak grupy fokusowe, z wyjątkiem tego, że są online. Pamiętaj, aby jak najdokładniej podać wszelkie dane osobowe, aby uzyskać ankiety, które są najbardziej odpowiednie dla Ciebie i Twoich zainteresowań. Sprawdź MoneyPantry i Survey Satrap i zacznij zarabiać!

Słuchacz muzyki

Słuchanie muzyki umożliwia użytkownikom słuchanie fragmentów utworów, ocenianie i recenzowanie ich w zamian za gotówkę. To także świetny sposób na odkrywanie nowych artystów! Dobrą opcją jest Slice the Pie, która wypłaca zarobki za pośrednictwem PayPal.

Pisarz

Jeśli lubisz pisać lub planujesz karierę w tym zawodzie, freelancing to doskonały sposób, aby rozwinąć swoje skrzydła. Wiele witryn poszukuje freelancerów do tworzenia krótkich lub długich artykułów w zamian za pieniądze.

Swagbucks

Swagbucks umożliwia otrzymywanie płatności gotówką lub kartami podarunkowymi za wszystko, co zwykle robisz online: oglądanie filmów, granie w gry online, wyszukiwanie w sieci, zakupy online itp.

Sprzedawca

Następnym razem, gdy posprzątasz pokój, zastanów się, czego już nie potrzebujesz. Może masz książki, ubrania, elektronikę lub przedmioty kolekcjonerskie, które już Ci nie służą. Mogą być dobrą opcją na sprzedaż, wystawiając je na Allegro, eBay lub Amazon.

Recenzent rozmów telefonicznych

Oto kolejny dziwny sposób na zarabianie pieniędzy w Internecie. Polega na słuchaniu rozmów telefonicznych przez firmy. Humanatic to platforma, na której ludzie zarabiają, słuchając i sprawdzając rozmowy telefoniczne w celu zapewnienia jakości, a następnie sortując je na kategorie. Platforma płaci tylko przez PayPal.